Hoppa till sidans innehåll

B-tex Cup

2012-05-18 07:17
Trots kyla och regn var det glada miner i WSK lägret. Många bra resultat och många hade medaljer med sig hem, totalt 26 st. Stort grattis till er alla.
  • Uppdaterad: 2012-05-18 21:29

 

Wsk resultat

P14 300m

1:a Johan Brasch -98                40,83

P14 höjd

2:a Johan Brasch -98                 155

P14 längd

1:a Johan Brasch -98                 4,79

 

P13 80m

4:a Gustav Carlbert -99             11,40

P13 höjd

2:a Jonathan Karlsson -99           129

P13 längd

2:a Gustav Carlbert -99              4,53

P13 stav

3:a Jonathan Karlsson -99           180

P13 kula

3:a Jonathan Karlsson -99           8,36

 

P10 60m

4:a Anton Karlsson -02               11,36 

P10 200m

5:a Anton Karlsson -02               37,19

6:a Huga Schoug -02                  37,62

P10 600m

1:a Axel Evebring -03                 2.07,66

2:a Oscar Tengmark -02              2.12,84

P10 höjd

1:a Oscar Tengmark -02              115

P10 längd

2:a Oscar Tengmark -02              3,56

4:a Hugo Schoug -02                  3,24

P10 kula

4:a Anton Karlsson -02               4,96               

5:a Hugo Schoug -02                  4,87

 

P9 trekamp

1:a Axel Evebring -03                   22p  

60m: 10,99         längd:  3,39            boll: 17,83

3:a Max Schoug -04                       8p

60m: 11,71         längd: 2,66             boll: 10,68

 

 

F17  200m

1:a Emilia Hammström -96          27,50

F17 längd

1:a Emilia Hammarström -96         5,39

F17 diskus

2:a Amra Mekic -96                     20,64

F15 100m

3:a Ellen Olsson -97                   14,06

F15 stav

1:a Ellen Olsson -97                    275

F14 100m

5:a Emma Jonasson -98               14,32

F14 stav

1:a Frida Deltin -98                      220

2:a Matilda Blomstrand -98            200

F14 diskus

5:a Emma Jonasson -98                22,38

6:a Rebecca Nishiura -00               21,99

7:a Frida Deltin -98                      19,92

 

F13 diskus

2:a Elsa Evebring -99                   22,43

F13 kula

4:a Elsa Evebring -99                    9,08

 

F12 80m

1:a Elin Jonasson -00                  11,84

F12 200m

1:a Elin Jonasson -00                  31,11

F12 längd

4:a Linda Deltin -00                    3,89

F12 stav

2:a Linda Deltin -00                    160

F12 diskus

3:a Rebecca Nishiura -00              20,53

F12 kula

4:a Elin Jonasson -00                    8,03

F12 spjut

1:a Rebecca Nishiura -00              26,82

 

F11 60m

8:a Elsa Brasch -01                      9,88

F11 höjd

7:a Elsa Brasch -01                      115

F11 längd

7:a Elsa Brasch -01                      350

  

Resultat

 



Stöd WSK via Gräsroten!


Skärmavbild 2015-05-22 kl. 17.17.24
Stöd WSK via Stadium!

 


Våra huvudsponsorer

 

 


 

Postadress:
Wärnamo SK - Friidrott
Box 348
33123 Värnamo

Kontakt:
Tel: 0705811231
E-post: This is a mailto link

Se all info