Hoppa till sidans innehåll
WSK-mini

WSK-mini

24 AUG 2013 12:24
Grattis alla ungdomar till fina resultat i WSK-mini.
  • Skapad: 24 AUG 2013 12:24

 

Resultat WSK-mini: Finnvedsvallen 21/8 2013

Tävlingsledare: Hans Fagher, tel 070-6776008

Väder: 15-18 grader, växlande vind

Alla deltagare från Wärnamo SK

 

gren/klass placering namn vind resultat
F9 60m 1:a Elsa Nilsson -04 +2.1 10,35
  2:a Hedda Lennartsson -04 +2.1 10,38
  3:a Linnéa Holm -04 +2.1 10,73
  4:a Stina Sjödahl -04 +2.1 10,80
  5:a Blenda Sandberg -04 +2.1 10,81
  6:a Hilda Freij -06 +2.1 11,07
  7:a Natalie Andersson -04 +2.1 12,27
         
F9 600m 1:a Hilda Freij -06   2.40,41
    samlöpning med övriga flickklasser    
         
F9 längd 1:a Hedda Lennartsson -04 -1,1 3,52
  2:a Alva Sandahl -04 -0,1 3,09
  3:a Elsa Nilsson -04 +0,7 3,05
  4:a Stina Sjödahl -04 +0,2 2,95
  5:a Linnéa Holm -04 +-0,0 2,84
  6:a Hilda Freij -06 +-0,0 2,75
  7:a Natalie Andersson -04 +0,4 2,60
         
F9 kula 1:a Alice Davidsson -04   5,97
  2:a Hedda Lennartsson -04   4,72
  3:a Elsa Nilsson -04   4,59
  4:a Stina Sjödahl -04   4,39
         
F11 60 m 1:a Johanna Svensson -02 +0,4 10,52
  2:a Alma Kilsberger -03 +2,1 11,39
         
F11 600m 1:a Johanna Svensson -02   2.30,57
  2:a Amra Aljovic -02   2.33,82
         
F11 längd 1:a Johanna Svensson -02 -0,2 3,02
  2:a Alma Kilsberger -03 -0,7 2,70
         
F11 kula 1:a Amra Aljoviv -02   6,18
  2:a Johanna Svensson -02   5,63
         
F13 80m  1:a  Elin Jonasson -00  -0,6  11,60 
  2:a  Elsa Brasch -01  -0,6  12,75 
  3:a  Edit Johansson -01  -0,6  12,88 
  4:a  Sofia Norgren-Lilliecreutz -01 -0,6  12,91 
  5:a Fia Åkesson -01  -0,6  14,06 
         
F13 600m  1:a  Edit Johansson -01    2.18,85 
  2:a  Elsa Brasch -01    2.29,84 
         
F13 längd 1:a Elin Jonasson -00 +-0,0 4,25
  2:a Alma Nilsson -01 -0,3 3,58
  3:a Sofia Norgren-Lilliecreutz -01 +0,4 3,58
  4:a Elsa Brasch -01 +-0,0 3,30
  5:a Fia Åkesson -01 -0,1 2,98
         
F13 kula 1:a Elin Jonasson -00   9,08
  2:a Linda Deltin -00   8,87
  3:a Alma Nilsson -01   6,54
  4:a Elsa Brasch -01   6,14
         
P9 60m 1:a Gustav Brasch -04 -1,9 10,47
  2:a Malte Johansson -04 -1,9 11,18
  3:a Edvin Nordangård -04 -1,9 13,05
  4:a Christian Svensson -05 -1,9 15,70
         
P9 600m 1:a Gustav Brasch -04   2.23,54
  2:a Axel Amrén -05   2.35,59
         
P9 längd 1:a Gustav Brasch -04 +0,7 3,52
  2:a Malte Johansson -04 -0,1 2,87
  3:a Axel Amrén -05 -1,3 2,78
  4:a Edvin Nordangård -04 +1,9 2,53
  5:a Christian Svensson -05 +-0,0 1,81
         
P9 kula 1:a Christian Svensson -05   3,85
         
P11 60m 1:a Fabian Johansson -02 -0,2 10,21
  2:a Hugo Schoug -02 -0,2 10,49
  3:a William Andersson -03 -0,2 11,75
         
P11 600m 1:a Hugo Schoug -02   2.16,70
  2:a Fabian Johansson -02   2.20,37
         
P11 längd 1:a Hugo Schoug -02 +0,6 3,48
  2:a Fabian Johansson -02 +-0,0 3,41
  3:a William Andersson -03 +1,1 2,96
         
P11 kula 1:a William Andersson -03   5,23
         
P13 80m 1:a Axel Schöneck -01 -1,0 14.6 m
         
P13 längd 1:a Axel Schöneck -01 +-0,0 3,23
         
P13 kula 1:a Axel Schöneck -01   5,47
  2:a Martin Törnqvist -01   5,04
         



Stöd WSK via Gräsroten!


Skärmavbild 2015-05-22 kl. 17.17.24
Stöd WSK via Stadium!

 


Våra huvudsponsorer

 

 


 

Postadress:
Wärnamo SK - Friidrott
Box 348
33123 Värnamo

Kontakt:
Tel: 0705811231
E-post: This is a mailto link

Se all info