Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Wärnamo Sportklubb

Pojkar 19
 100m Lars Danielsson -1960 11,16 16/9 1978 Göteborg
 200m Lars Danielsson -1960 22,41 21/7 1978 Göteborg
 400m Johan Brasch -1998 49,49 22/8 2017 Växjö
 800m
 Fredrik Mai -1966 1.56,9015/8 1984 Värnamo
 1500m Jimmy Björk -1974 3.57,63 2/6 1993 Jönköping
 5000m Manuel Larsson -1966 14.56,73 18/9 1983 Stockholm
 2000m hinder Manuel Larsson -1966 6.15,21 17/7 1983 Halmstad
 Häck 110m (100cm) Robert Widetoft -1974 15,60 27/9 1991 Stockholm
 Häck 300m (91,4cm)  Robert Widetoft -1974 40,24 16/6 1992 Skruv
 Häck 400m (91,4cm) Johan Brasch -1998 53,15 13/8 2017 Gävle
 Höjd Adam Peterson -1985 1,97 4/6 1000 Värnamo
 Stav Tomas Holasek -1967 3,80 25/6 1985 Nässjö
 Längd Dan Gustavsson -1957 6,70 23/7 1975 Växjö
 Tresteg Patrik Drebin -1967 14,21 27/7 1985 Eskilstuna
 Kula (6kg) Tomas Holasek -1967 13,50 25/6 1985 Nässjö
 Diskus (1,75kg) Carl-Gustaf Stiernclou-Lillienberg -1924 41,73 22/8 1943 Värnamo
 Slägga (6kg) Robert Nilsson -1974 47,18 1/8 1992 Mölndal
 Spjut (800g) Peter Sjölin -1967 54,40 28/9 1986 Värnamo
 Spjut (800g gamla) Peter Sjölin -1967  58,52 18/5 1985 Villstad
 Tiokamp Robert Nilsson -1974
 (100m 12,122 - Längd 5.37 - Kula 11.64 - Höjd 1.46 - 300m 38.71
 Häck 110m 18.66 - Diskus 33.08 - Stav 0 - Spjut 41.72 - 1500m 5.32,28)
 4499 29-30/8 1992 Jönköping
 Stafett 4x100m
 Markus Grafenauer -1975, Robert Nilsson -1974,
 Robert Widetoft -1974, Mikael Bengtsson -1974
 46,44 2/6 1990 Nässjö
 Stafett 4x100m (manuell)
 Lars Danielsson -1960, Dan Gunnarsson -1957,
 Tommy Danielsson -1958, Ola Johansson -1958
 44.9 23/9 1975 Växjö
 Stafett 4x400m
 *****
 
  
 Stafett 4x400m (manuell)
 Tommy Danielsson -1958, Lars Danielsson -1960,
 Stefan Bergman -1958, Ola Johansson -1958
 3.43,6 15/5 1976 Huskvarna
 Stafett 3x800m  *****  
    
    
    
    
    
Pojkar 17
 100m Andres Vera -2000 11,54  21/5 2016 Skruv
 100m (manuell) Lars Danielsson -1960 11,0 23/9 1977 Stockholm
 200m Lars Danielsson -1960 23,07 28/6 1977 Karlskrona
 200m (manuell) Lars Danielsson -1960 22,6 24/8 1975 Oskarshamn
 400m Johan Brasch -1998 51,13 9/8 2014 Söderhamn
 400m (manuell) Lars Danielsson -1960 50,8 19/9 1976 Stockholm
 800m  *****  
 800m (manuell) Dan Gustavsson -1953 2.00,4 28/8 1969 Norrköping
 1500m Manuel Larsson -1966 4.01,84 6/8 1983 Värnamo
 3000m Manuel Larsson -1966 8.48,75 19/9 1982 Stockholm
 2000m hinder Manuel Larson -1966 6.15,21 17/7 1983 Halmstad
 Häck 110m (91,4cm) Robert Widetoft -1974 15,00 27/6 1990 Karlskrona
 Häck 300m (84,0cm) Robert Widetoft -1974 38,08 23/9 1990 Västerås
 Höjd Adam Peterson -1985 1,97 4/6 2000 Värnamo
 Stav Tomas Holasek -1967 3,80 12/8 1984 Värnamo
 Längd Peter Fredriksson -1983 6,56 4/6 2000 Värnamo
 Tresteg Peter Fredriksson -1983 14,05 18/9 1999 Stockholm
 Kula (5kg)
 Kula (5,5kg)
 *****
 Anders Karlsson -1960
 
 13,49
 
 22/6 1977 Huskvarna
 Diskus (1,5kg) Tomas Holasek -1967 40,18 30/7 1983 Göteborg
 Slägga (5kg) John Ngyuen -2000 42,51 20/7 2016 Växjö
 Slägga (5,5kg) Robert Nilsson -1974 41,40 6/10 1991
 Spjut (700g) Ted Engstrand -1988 53,08 11/9 2005 Gävle
 Spjut (800g gamla) Peter Sjölin -1967 55,36 2/9 1984 Växjö
 Tiokamp *****  
 Stafett 4x100m
 Marcus Grafenauer -1975, Robert Nilsson -1974, 
 Robert Widetoft -1974, Mikael Bengtsson -1974
 46,44 2/6 1990 Nässjö
 Stafett 1000m
 Peder Gustavsson -19??, Nicklas Johansson -1968, 
 Johan Falkman -1967, Patrik Drebin -1967
 2.12,15 12/6 1983 Värnamo
 Stafett 3x800m Anders Petersson -1974, Marcus Grafenauer -1975,
 Robert Widetoft -1974
 6.47,77 2/6 1990 Nässjö
    
    
    
Pojkar 15
 80m Andres Vera -2000 9,36 21/8 2015 Karlskrona
 100m Anton Johansson -1991 11,84 24/9 2006 Tranås
 100m manuell Lars Danielsson -1960 11.1 13/8 1975 Oskarshamn
 200m Gustav Brasch -2004 24,08 18/5 2019 Skruv
 300m Gustav Brasch -2004 37,27 16/6 2019 Huddinge
 800m Ted Engstrand -1988 2.05,78 28/9 2003 Tranås
 2000m Ted Engstrand -1988 6.05,41 8/9 2002 Norrköping
 1500m hinder Ted Engstrand -1988  4.38,52 12/9 2003 Stockholm
 Häck 80m   (84,9cm)
 Häck 100m (84,0cm)
 Gustav Brasch -2004
 Karl Persson -1995
 10,96
 14,32
 18/8 2019 Värnamo
 15/8 2010 Kil
 Häck 300m (76,2cm) Robert Widetoft -1974 38,21 24/9 1989 Västerås
 Höjd Adam Peterson -1985 1,97 4/6 2000 Värnamo
 Stav Patrik Drebin -1967 3,20 14/9 1982 Växjö
 Längd Karl Persson -1995 6,33 10/9 1010 Västerås
 Tresteg Mikael Andersson -1978 13,01 26/9 1993 Tranås
 Kula (4kg) John Ngyuen -2000 13,07 27/6 2015 Halmstad
 Diskus (1kg) Tomas Holasek -1967 36,66(1,5kg) 25/9 1982 Jönköping
 Slägga (4kg) John Ngyuen -2000 44,60 18/8 2015 Växjö
 Spjut (600g) Ted Engstrand -1988 50,39 14/9 2003 Stockholm
 Åttakamp *****  
 Stafett 4x100m

 Stafett 3x800m
 Johan Falkman -1967, Christer Rydberg -1967, 
Tomas Holasek -1967, Patrik Drebin -1967
 Tomas Jonasson -1975, Markus Grafenauer -1975, 
Robert Widetomt -1974
 52,90

 7.20,35
 6/6 1981 Växjö
 
15/5 1988 Oskarshamn
Pojkar 14
 80m  Andres Vera -2000 9,70 12/7 2014 Halmstad
 100m Karl Persson -1995 12,67 22/8 2009 Habo
 300m Gustav Brasch -2004 38,13 16/9 2018 Eslöv
 800m Ted Engstrand -1988 2.07,19 5/7 2002 Göteborg
 2000m Ted Engstrand -1988 6.05,41 8/9 2002 Norrköping
 1500m hinder
 Ted Engstrand -1988 5.00,70 18/8 2002 Växjö
 Häck 80m (84,0cm)
 Häck 100m (840cm)
 Gustav Brasch -2004
 Karl Persson -1995
 12,04
 14,71
 8/9 2018 Jönköping
 16/9 2009 Karlskrona
 Häck 300m (76,2cm) Gustav Brasch -2004 40,60 25/9 2018 Eslöv
 Höjd Adam Peterson -1985 1,82 10/7 1999 Helsingborg
 Stav Stefan Berggren -1977 3,20 14/9 1991 Karlskrona
 Längd Karl Persson -1995 5,85 22/8 2009 Habo
 Tresteg Johan Brasch -1998 11,81 2/6 2012 Jönköping
 Kula (4kg) Kim Grandt -1981 13,32 17/6 1995 Skruv
 Diskus (1kg) Tomas Holasek -1967 40,70 19/9 1981 Växjö
 Slägga (4kg) Stefan Berggren -1977 33,66 3/8 1991 Villstad
 Spjut (600g) Ted Enstrand -1988 41,36 8/9 2002 Norrköping
 Spjut (600g gamla) Joakim Svenningsson -1977 47,50 14/9 1991 Karlskrona
 Åttakamp *****  
 Stafett 4x100m  Johan Falkman -1967, Christer Rydberg -1967,
Tomas Holasek -1967, Patrik Drebin -1967
 52,90 6/6 1981 Växjö
 Stafett 3x800m Tobias Jonasson -1975, Marcus Grafenauer -1975,
Robert Widetoft -2974
 7.20,35 15/5 1988 Oskarshamn
Pojkar 13
 60m Gustav Brasch -2004 8,87 20/8 2017 Värnamo
 80m Marcus Grafenauer -1975 10,02 12/5 Växjö
 200m Gustav Brasch -2004 26,35 8/7 2017 Helsingborg
 600m Gustav Brasch -2004 1.39,12 9/7 2017 Helsingborg
 1500m David Nilsson -1994 5.08,60 15/9 2007 Malmö
 Häck 60m (76,2)
 Häck 200m (68,5)
 Robert Widetoft -1974
 Nils Wink -2004
 10,49
 31,99
 20/9 1986 Växjö
 26/8 2017 Tranås
 Höjd Adam Peterson -1985 1,68 18/7 1998 Halmstad
 Stav Stefan Berggren -1977 2,70 16/9 1990 Tranås
 Längd hoppzon Marcus Grafenauer -1975 5,56 21/8 1988 Oskarshamn
 Tresteg hoppzon Adam Peterson -1985 11,98 5/9 1998 Malmö
 Kula (3kg) Kim Grandt -198111.04 16/7 1994 Halmstad
 Diskus (600g) Tomas Holasek -1967 30,26 20/9 1980 Villstad
 Slägga (3kg) Viktor Gustafsson -2003 28,64 1/10 2016 Värnamo
 Spjut (400m) Edulardo Avila -1991 40,00 31/5 2004 Värnamo
 Femkamp Karl Persson -1995 4961p 4-5/10 2008 Skruv
 Stafett 5x60m Rasmus Johansson -2006, Sebastian Rudmo -2006, Eddie Ramirez Eriksson -2007,
Elias Andersson -2007, Edvin Svensson -2007
 45,88 25/5 2019 Jönköping
 Stafett 4x80m Karl Persson -1995, David Ahnstedt -1995,
Daniel Lindgren -1995, Joakim Felixson -1994
 45,77 19/8 2007 Tranås
 Stafett 3x600m *****  
    
    
Pojkar 12
 60m Gustav Brasch -2004 8,77 17/7 2016 Gävle
 80m Karl Persson -1995 11,61  22/8 2007 Värnamo
 200m Gustav Brasch -2004 29,43 20/8 2016 Villstad
 600m Gustav Brasch -2004 1.43,57 10/7 2016 Helsingborg
 1500m Gabriel Hanfler -2006 5.14,00 ???? 2018 ????
 Häck 60m (76,2cm) Robert Widetoft -1974 10,49 20/9 1986 Växjö
 Häck 200m (76,2cm) Lukas Tallefors -2006 32,90 ???? 2018 ????
 Höjd Adam Peterson -1985 1,50 10/8 1997 Västerås
 Stav Karl Persson -1995 1,60 19/8 2007 Tranås
 Längd hoppzon Marcus Grafenauer -1975 5,40 28/5 1987 Växjö
 Tresteg hoppzon Adam Peterson -1985 10,67 28/9 1997 Tranås
 Kula (3kg) Joakim Svenningsson -1977 10,46 30/9 1989 Kalmar
 Diskus (600g) Adam Peterson -1985 31,46 23/8 1997 Arvika
 Slägga (3kg) Daniel Lindgren -1995 21,20 19/8 2007 Tranås
 Spjut (400g) Ted Engstrand -1988 34,58 3/6 2000 Värnamo
 Femkamp Adam Peterson -1985 3767 22-23/8 1997 Tranås
 Stafett 5x60m 
 Victor Eriksson -2000, Jonathan Karlsson -1999, 
 Filip Trofast -1999, Jonatan Folkesson -1998, Johan Brasch -1998
 48,81 23/8 2009 Nässjö
 Stafett 4x80m *****  
 Stafett 3x600m *****  
    
 
Följ oss på Facebook
Följ oss på Instagram
Vår huvudsponsor
Våra övriga sponsorer
Våra annonsörer