Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Wärnamo Sportklubb

Genomförda utbildningar
Januari 2020, fem nyutbildade tränare för åldrarna 10-12 år
 

WSK inventering ledar- och domarutbildningar (senast uppdaterad 8/4 -20)

Ledarutbildningar

Namn

Godkända utbildningar

Ev. kommentarer

Almén Helena

10-12 år del 1 och del 2 (Karlskrona-20)

 

 

Askestam Pether 


10-12 år del 1 och del 2 (Karlskrona-20)

 

 

Deltin Annett

7-10 år (Jkpg-06),

10-14 år del 1 och 2 (Växjö-09),

14-17 del 1 (Växjö-11),

7-10 år (Villstad/Värnamo-17)

 

 

Deltin Frida

Plattformen (Vmo-16)

10-12 år (Växjö Mars/April -19)

 

 

Gabrielsson Anna-Karin

7-10 år (R-le-03/K-mar-04),

10-14 år (Växjö-06),

Sprint (Växjö-06), 14-17 år del 1 (Växjö -07), Hopp (Växjö-07),

Kast (Växjö-09),

12-14 år del 1 och 2 (Växjö-15)

 

 

Gustafsson Anna

7-10 år (Växjö-12),

7-10 år (Villstad/Värnamo-17)

 

 

Gustavsson Arnold

Plattformen (Vmo-16)

 

 

Hammarström Lena

7-10 år (Växjö-05),

10-14 år del 2 (Växjö-06)

 

 

Hylten Per

7-10 år (Ronneby-19)

 

 

Jonasson Elin

Plattformen (Vmo-16)

 

 

Jonasson Emma

Plattformen (Vmo-16)

 

 

Jonasson Maria

7-10 år (Jkpg-06),

10-14 år del 1 och 2 (Växjö -08),

14-17 år del 1 (Jkpg-10),

Sprint/häck (Gbg-13),

Kastutbildning (Växjö-13),

Plattformen (Vmo-16),

14-17 år fördjupning hopp (Gbg - 16), Kastutbildning grund (Växjö – 17),

Kastutbildning slägga, diskus (Växjö 2017), Certifierad coach 2017

Grundutbildning i löpsnabbhet och explosiv styrketräning, 27/10 -18 Jönköping

 

 

Lennartsson Börje

Plattformen (Vmo-16/Sävjö-16)

 

 

Mattiasson Peter

7-10 år (Ronneby-19)

10-12 år del 1 och del 2 (Karlskrona-20)

 

 

Nishiura Madelene

7-10 år (Växjö-05),

Kastutbildning (Växjö-14)

 

 

Nyberg-Schoug Satu

7-10 år (Växjö-11, 12),

12-14 år del 1 och 2 (Växjö-15),

Plattformen (Vmo-16),

Kastutbildning slägga, diskus (Växjö 2017),

14-17 år (Växjö 2018)

14-17 år (Växjö-19)

 

 

Pettersson Adam

Certifierad coach 2017

 

 

Pettersson Magnus

7-10 år (Växjö-12),

7-10 år (Villstad/Värnamo-17)

 

 

Pettersson Jonas

10-12 år del 1 och del 2 (Karlskrona-20)

 

 

Sandberg Josef                     

7-10 år (Villstad -04)

10-14 år (Jkpg/Vxo -06)

10-17 år (Stockholm -10)

Certifierad coach 2017

 

 

Timmer, Markus

7-10 år (Villstad/Värnamo-17)

 

 

Ågren Jarl Jeanette

Plattformen (Vmo-16),

10-12 år del 1 och del 2 (Karlskrona-20)

 

 

 

 

Domar- och funktionärsutbildningar

Namn

Godkända utbildningar

Ev. kommentarer

Ahnstedt Kjell

Innehar högsta möjliga domarutbildning ”International technical official”

 

 

Per Falkman

Förbundsstarter

 

 

Thomas Borglin

Förbundsdomare

Teknisk ledarutbildning

 

 

Gabrielsson Anna-Karin

Distriktsdomarutbildning (Växjö-15)

 

 

Gustavsson Arnold

Distriktsdomarutbildning (Växjö-15)

 

 

Hammarström Lena

Distriktsdomarutbildning (Växjö-15)

 

 

 

 

Hillblom Kjell

Distriktsutbildning el-tid (Växjö -89)

Förbundsutbildning el-tid (Sollentuna -91)

Utbildning el-tid (Värnamo-15)

 

 

Konijendijk Bert

Distriktsutbildning el-tid (Växjö -89)

Förbundsutbildning el-tid (Sollentuna -91)

Utbildning el-tid (Värnamo-15)

 

 

Krönvall Ronny

Utbildning el-tid (Värnamo-15)

 

 

Svensson Jonas

Utbildning el-tid (Värnamo-15)

 

 

 

Övriga utbildningar

Namn

Godkända utbildningar

Ev. kommentarer

Maria Jonasson

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Jeanette Jarl Ågren

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Jörgen Wallstenius

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Peter Mattiasson

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Pether Askestam

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Helena Almen

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Martin Brandt

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Jonas Pettersson

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Madelene Nishiura

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Frida Deltin

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 

Satu Nyberg Schoug

HLR utbildning (Värnamo-20)

 

 


 
Följ oss på Facebook
Följ oss på Instagram
Vår huvudsponsor
Våra övriga sponsorer
Våra annonsörer